Отець В’ячеслав Окунь ТІ успішно завершив навчання в Папському Біблійному Інституті у Римі та отримав ступінь ліцензіата з біблійних наук (SSL – Sacred Scritpure Licentiate) з найвищою відзнакою “summa cum laude”.

Отець В’ячеслав Окунь став першим українським єзуїтом, який завершив навчання у цьому інституті. У своїй роботі о. В’ячеслав зосередився на дослідженні історичного підґрунтя історії Йосифа з Єгипту, яка описана на сторінках Книги Буття.

Ось що він сам з цього приводу пише на своєму профілі у Фейсбуці:

Це була неймовірна пригода, сповнена злетів і падінь, радощів і печалів, у міжчасі нам усім вдалося пережити пандемію, і впевнений, що внедовзі переможемо росію та в Україні наступить довгоочікуваний мир…
Одним з найнеймовірніших відкриттів під час мого дослідження було заглиблення в красу стародавніх мов, надзвичайні історії біблійних героїв, та авторів Біблії, які прагнули увіковічнити у текстах та передати нащадкам оповідання про те, як Бог приходив до людини, іноді інкогніто, залишаючи своїх посланників, і одного разу став одним з нас, став для нас Людиною.
Велика подяка моїм співбратам-єзуїтам, які були моєю опорою протягом усіх цих років, дякую за те, що вірили в мене навіть тоді, коли я іноді був тягарем та занудою. Ваше терпіння, настанови та непохитна віра в мене були постійним джерелом сили.

Папський Біблійний Інститут є престижним навчальним закладом, що спеціалізується на дослідженні та вивченні Священного Письма та біблійних наук. Заснований у 1909 році Папою Пієм Х, Папський Біблійний Інститут знаходиться в Римі та служить місцем академічного розвитку та обміну знаннями в галузі біблійних досліджень.