Південна Польська Провінція Товариства Ісуса, до якої належить також Україна, збагатилася новими священниками. 24 червня 2023 року під час Святої Меси в базиліці Пресвятого Серця Ісуса в Кракові диякони Міхал Круль SJ та Пьотр Яблонський SJ були рукоположені у пресвітери. Священницькі свячення уділив архиєпископ Юзеф Купний, митрополит вроцлавський. Того ж дня на Тайвані був рукоположений Пшемислав Монка SJ, який походить з нашої провінції і був аплікований до Китайської Провінції.

У церемонії свячень взяли участь кількадесят місцевих та приїжджих єзуїтів на чолі з отцем провінціалом Ярославом Пашинським SJ, а також численна родина та друзі нововисвячених.

У своїй проповіді архиєпископ наголосив, що “ніхто не приймає гідність священства сам, але тільки той, хто покликаний Богом”. Він закликав кандидатів, щоб, «отримавши миропомазання від Христа і Святого Духа, посланого Ним у день П’ятидесятниці, вони були цілковито захоплені Христом».

«Миропомазання пов’язане з місією. Щоб бути добрим священником, потрібна постійна духовна, інтелектуальна і душпастирська формація. Треба постійно працювати над собою і розвиватися», – сказав владика.

На завершення урочистої Святої Меси отець-провінціал Ярослав Пашинський SJ зазначив, що «священство – це любов Серця Ісуса», і заохотив нововисвячених формувати свої серця на зразок Ісусового Серця.

Знайомтеся з нашими неопресвітерами.

Пьотр Яблоньский народився у 1987 році в Яворі. До Товариства Ісусового вступив 20 серпня 2012 року після здобуття освіти з галузі будівництва на Вроцлавській політехніці. З 2012 по 2014 рік проходив новіціат у Старій Весі на Підкарпатті. Потім три роки вивчав філософію в Кракові, а в 2017-2019 роках закінчив магістратуру в Данії (Копенгаген). З 2019 по 2022 рік вивчав богослов’я у Варшаві. Дияконські свячення отримав 25 червня 2022 року в Кракові. Наразі продовжує вивчення філософії та богослов’я в Бостонському коледжі, США.

О. Пьотр Яблонський SJ відправить приміційну Святу Месу 2 липня о 12:30 в костелі Матері Божої Розарію в Яворові.

 

 

Міхал Круль народився у 1993 році. Родом зі Свідніка. 20 серпня 2012 року вступив до новіціяту в Старій Весі. У 2012-2014 роках вивчав філософію в Академії Ігнатіанум у Кракові, після чого закінчив дворічну магістратуру в польській секції Радіо Ватикану. У 2022 році закінчив трирічні богословські студії у Варшаві. 25 червня 2022 року був висвячений на диякона в Кракові. Минулого року розпочав бакалаврські студії з церковної історії в Папському Григоріанському університеті в Римі.

Приміційна Служба Божа відбудеться 25 червня в парафії св. Віта в Мельгві, що поблизу Свідніка.

 

 

 

Пшемислав Монка народився у 1992 році в Новому Сончі. Вступив до Ордену 17 серпня 2011 року. З 2011 по 2013 рік проходив новіціат у Старій Весі на Підкарпатті. Потім три роки вивчав філософію в Кракові. Опісля виїхав до Тайваню, де з 2016 по 2019 рік навчався в магістратурі. Там же в Тайпеї три роки вивчав богослов’я і 7 травня 2022 року був висвячений на диякона. 2022 року розпочав навчання на бакалавраті в Парижі.

У Польщі о. Пшемислав Мука SJ відслужить свою першу Святу Месу в неділю 16 липня цього року в Новому Сончі в парафії Пресвятого Серця Ісуса.

 

 

 

 

Фото з урочистості, головне зображення: Rafał Murawski