13 червня 2023 року в Житомирському Державному Університеті ім. Івана Франка відбулася презентація книги о. Андрія Зелінського SJ «Семенові зорі». Презентація зібрала широке коло викладачів, студентів, військових та волонтерів, а також друзів автора.

«Семенові зорі»  – це книга про те, що о. Андрій вважає своєю головною місією: мистецтво запалювати зорі – тобто здатність визволити з людини її світло, її енергію, її потенціал, завдяки яким вона спалахує яскравою зіркою і може робити яскравішим світ навколо.

Книга почала писатися ще у 2015 році і увібрала в себе значну частину досвіду автора. Головні герої книги – це ціле покоління українців, які повірили, що краще життя – можливе, кращий світ – можливий, і вони готові боротися за ці ідеали. В центрі нарації –  вільні люди вільного світу. Проте важливо не забувати, що свобода потребує відкритого серця, яке вміє слухати. Вільні люди – це також господарі свого життя, здатні творити майбутнє.

Сам автор визначає жанр своєї книги як казку, але усе, що написано в книзі – це реальні події. Казка, натомість, є конденсатом народної мудрості. В казці добро перемагає зло, а краса – сильніша від потворності. Саме це допомагає впоратися із травматичної реальністю.

Наскрізним мотивом книги є тема мандрів. Для о. Андрія мандри – це не лише дистанції. Це передусім зустрічі і події. Взаємодія зі світом і самим собою. І все це родить досвід, який необхідно усвідомити.

«Семенові зорі» – не перша книга о. Андрія. Книги, що вийшли друком у попередні роки, стали бестселлерами на українському книжковому ринку. Проте сам автор зазначає, що «Семенові зорі» – найважливіше з того, що було ним написано.

Запрошуємо переглянути інтерв’ю з о. Андрієм Зелінським SJ і дізнатися більше про те, як сам автор бачить свою книгу та інтерпретує її образи.

Андрій Зелінський – єзуїт, священник Української греко-католицької церкви, головний військовий капелан УГКЦ, радник Глави УГКЦ зі стратегії комунікації, викладач програми «Етика-Політика-Економіка» Українського католицького університету, викладач Інституту Лідерства та управління Українського католицького університету, співзасновник і викладач Української Академії лідерства, політолог, публіцист, автор книг, громадський діяч.

Фото: Людмила Зубко