В американському видавництві “Orbis Books” вийшла друком книга “Аушвіц і відпущення гріхів: Справа коменданта і сповідника” (“Auschwitz and Absolution: The Case of the Commandant and the Confessor”). Видання розповідає про подію, яка відбулася у 1947 році, коли Рудольф Гесс, сумнозвісний комендант концтабору Аушвіц, зустрівся з польським єзуїтом о. Владиславом Льоном.

2 квітня 1947 року Рудольф Гесс був засуджений до смертної кари Верховним національним трибуналом у Варшаві. Через кілька днів, 7 квітня, він попросив про зустріч зі священником. 10 квітня Гесс склав католицьке визнання віри, а потім, після чотиригодинної сповіді, отримав відпущення гріхів. Його сповідником був єзуїт о. Владислав Льон, вибраний до виконання цієї місії з огляду на те, що володів німецькою мовою. 11 квітня 1947 року Рудольф Гесс прийняв із рук священникаСвяте Причастя .

В післявоєнний час посмертно вийшли друком спогади Рудольфа Гесса. Завдяки їм, ми можемо дізнатися про перебіг сповіді. Натомість о. Льон майже нічого не розповів про свою зустріч із засудженим і взагалі нічого не сказав про саму сповідь.

Редактором книги “Аушвіц і відпущення гріхів” є о. Джеймс Бернауер ТІ – почесний професор філософії і колишній директор Центру християнсько-єврейських досліджень Бостонського коледжу. Крім розповіді про сакраментальну зустріч священника і засудженого, книга містить роздуми сімнадцяти єврейських і християнських теологів на тему прощення і його сучасного розуміння.