Юрій Надра ТІ з Тернопільщини, який три роки тому вступив до Товариства Ісусового, а минулого року розпочав філософські студії в Кракові (про що ми писали в нашому матеріалі), прийняв нижчі свячення аколіта, лектора і кантора. Подія відбулася 25 травня ц.р. в Греко-католицькому храмі Воздвиження Всечесного Хреста в Кракові, Польща.

Ось що сам Юрій розподає про цю подію:

“Все те, чим служив досі, відтепер робитиму офіційно. В східному обряді “нижчі свячення ” це такий собі відповідник лекторату і аколітату в римо-католицькому обряді, але з одним нюансом. Те, що аколіт може робити в західньому обряді, того не може робити “на сході”, наприклад, уліляти причастя. Натомість для отримання будь якого ступеня свячень, в даному випадку “нижчих”, потрібен єпископ.

Вважаю, що такі події дуже важливі. Це місце діалогу для західного і східного обрядів однієї католицької церкви. Молоді єзуїти з римського обряду мали можливість ознайомитися зі східним обрядом, у якому раніше не мали змоги брати участь. Також це була добра нагода для співпраці з місцевим Єпископом і Метрополитом Євгеном Поповичем. Як провінція Єзуїтів і греко-католицька церква тепер ми зможемо більше співпрацювати, спільно молитись і взаємно збагачуватись. Відтепер двері греко-католицьких церков відкриті для нас, єзуїтів, щоб ділитися своєю духовністю і харизмою. Особисто для мене (як для людини, яка постійно перебуває в римо-католицькій спільноті) це також можливість краще пізнати обряд, в якому я був хрещений, вихований і до якого, можливо, покликаний. Крім того, ця подія дозволила мені наново відчути свою ідентичність з обрядом, який мені рідний. Наче маленька подія, але дуже на мене вплинула – показала, що, крім перспективи людської, є ще перспектива Божа”.