• Початок.
Знайди тихе та спокійне місце, у котрому ти б міг/могла зосередитись та помолитися протягом 15 хвилин. Зроби декілька глибоких вдихів та видихів, щоби зняти напругу та заспокоїтися. Відчуй як повітря наповнює твої легені. Ти можеш також заплющити очі або тримати їх відкритими, спрямувавши погляд вниз, або зосередивши його на якомусь об’єкті (ікона, розп’яття, свічка). Поклади руки на коліна або вздовж боків, залежно від того, як тобі зручніше.

• Звернення до Святого Духа.
Коли Ти будеш готовий/готова, звернись своїми словами до Святого Духа. Можна, наприклад, сказати «Мараната!» (Господи, прийди!) або «Святий Дух, прийди, наповни мене!» Попроси Його допомогти тобі згадати події дня чітко і у правді, побачити себе та свій день божими очима.

• Вдячність.
Розпочни з питання: «За які три речі (зустрічі, події, емоції, новини тощо) я найбільше вдячний/вдячна сьогодні?». Приділи трохи часу, щоб поміркувати над кожним з цих моментів. Це може бути твоя молитва, час, проведений з другом, пісня, яка підбадьорила тебе, жарт, якась новина або навіть перший ковток вранішньої кави. Подякуй за ці благословення, навіть за найменші.

• Присутність Святого Духа.
Після цього запитай: «Яка подія, зустріч або думка, через яку я помітив, що Святий Дух діє в моєму житті сьогодні?» Поміркуй про слова свого друга чи подруги, про негативну думку, яку ти розпізнав і зміг відкинути, або про раптове осяяння, яке допомогло тобі віднайти рівновагу. Подякуй за цю присутність Духа.

• Пробачення.
Потім запитай себе: «Що трапилося сьогодні, що завадило мені діяти з любові, через що я відвернувся/відвернулася від Бога або дозволив/дозволила гніву чи страху керувати мною?» Подякуй Богові також за це, що ти наважився/наважилася визнати свою помилку. Попроси прощення та світла Святого Духа, щоби у майбутньому могти долати такі труднощі з більшою свободою.

• Погляд у майбутнє.
Нарешті, запитай себе: «Якою людиною я хочу бути завтра? Чого мені не вистачає? Яка моя мрія чи бажання на найближче майбутнє?» Подумай про певну чесноту, яку б Ти хотів/хотіла розвинути в собі протягом найближчого часу. Хочеш бути більш життєрадісним, терпеливим, доброзичливим?

• Вдячність.
Заверши молитву подякою за прожитий день і нагадай собі, що Бог ніколи не залишає Тебе. Він є завжди поруч. У Тобі, в інших людях, в інших подіях, у твоїх емоціях та порухах серця. Заплющ очі, зроби глибокий вдих і на видосі промов «Дякую Тобі, Ісусе!

 

Опрацював о. Вячеслав Окунь ТІ