Досвід війни в Україні, активна допомага жертвам війни і біженцям, а також виклики, з якими Товариство Ісуса стикається у своїй місії в Україні – такими були теми Дня Провінції, зустрічі єзуїтів з південної Польщі та України, що відбулася в Кракові у суботу, 6 травня.

Зустріч розпочалася Святою Месою в базиліці Пресвятого Серця Ісуса в Кракові, під час якої проповідь виголосив о. Михайло Станчишин SJ, який працює у Львові. У своєму слові він зосередився на темі зустрічі, яка, як він підкреслив, є основою нашої віри.  “Ми зараз переживаємо війну, і те, що стоїть за цією війною – це труднощі зустрічі з російським народом. Ми переживаємо сотні років зневаги, нездатність почути нашу мову, небажання перейняти нашу культуру, нашу історію, наш народ. Ми переживаємо труднощі в тому, щоб зустрітися зі слуханням. Так, кожна ракета – це невміння чути, невміння приймати, невміння зустрічатися”, – сказав о. Михайло.

Повний відеозапис проповіді можна переглянути тут.

На початку панельної сесії виступили єзуїти з України та ті, котрі працюють в Україні: о. Олексій Бредєлєв SJ – настоятель Місії Товариства Ісуса в Україні, о. Андрій Зелінський – голова Комісії у справах єзуїтів в Україні, о. Андрій Козловський ­– голова Комісії у справах єзуїтів у Львові, о. Василь Козловський – голова Комісії у справах єзуїтів в Україні,  Віталій Осмоловський SJ – керівник Єзуїтської служби у справах біженців у Кракові, о. Бартоломей Пшепелюк SJ – директор реколекційного дому у Хмельницькому, бр. Єжи Задворний SJ, який активно займається благодійною допомогою в Україні, та о. Артур Демкович SJ – провінційний скарбник, який займається координацією гуманітарних акцій у Кракові. Вони поділилися своїм переживанням перших днів війни, своєю відданістю служінню жертвам та біженцям, особистим досвідом цього нелюдськи важкого часу, а також богословськими та антропологічними роздумами про ситуацію, в якій вони опинилися. “Не “допомагайте” Україні, а служіть українцям”, – сказав о. Андрій Сивак, ЧСВВ, підкреслюючи, що служіння є вираженням визнання рівності, гідності та суб’єктності тих, кому ми служимо.

У післяобідній панелі взяли участь: пані Наталія Гайдиш та о. Павло Брожиняк SJ – працівники Єзуїтської служби у справах біженців у Новому Сончі, о. Богдан Длугош SJ – натоятель парафії у Новому Сончі, о. Лукаш Дембінський SJ – настоятель парафії у Глівіцах, о. Кшиштоф Новак SJ з парафії у Битомі, о. Януш Слива SJ – настоятель парафії у Вроцлаві, о. Томаш Хома SJ – ректор Академії Ignatianum у Кракові та о. Артур Веннер – директор Центру Духовності в Ченстохові. Вони поділилися своєю активною участю у служінні українським біженцям у Польщі в закладах, у яких вони працюють.

Підсумовуючи зустріч, о. Олексій Бредєлєв SJ висловив подяку як за спільну працю задля досягнення миру, за відданість біженцям, так і за можливість цієї зустрічі, за можливість говорити вголос про важкі переживання та активно слухати один одного.

На завершення отець провінціал Ярослав Пашинський наголосив на спільних зусиллях продовжувати місію в Україні, особливо в Чернівцях. Як він оголосив, там буде створено центр діалогу та духовності “Space of Hope”, який продовжить працю Ордену задля справедливого миру.

Джерело: https://cutt.ly/hwwtqY4z