В липні 2022 року стартувала програма “Єдина пропозиція” (One proposal), завдяки якій єзуїти по всій Європі надають екстрену допомогу, притулок, психосоціальну підтримку, а також проводять навчальні та інтеграційні курси для тих, хто втікає від війни в Україні.

Від початку війни в Україні єзуїтські організації надали допомогу та супровід 100 765 особам, які тікали від російської агресії. Співпраця здійснюється між Товариством Ісуса та Єзуїтською Службою Біженцям у Європі (JRS Europe), єзуїтською місією Xavier Network, при підтримці громадських організацій та місцевих партнерів.

Як підкреслює Альберто Арес Матеос SJ, регіональний директор JRS в Європі, метою ініціативи є «надання довгострокової підтримки».

Оскільки війна триває, потреби біженців змінюються, відтак відбувається адаптація заходів реагування. Якщо протягом першого року більше половини заходів підтримки були спрямовані на короткострокову та екстрену допомогу, то у 2023 році цей показник знизився до 17%. Тим часом середньострокові заходи, такі як житло та освіта, зросли більш ніж удвічі – з 20% до 52% у 2023 році. Однак найбільше зросла частка довгострокового супроводу – більш ніж утричі, з менш ніж 10% у 2022 році до 31% у 2023 році.

«Єдина пропозиція» охоплює широкий спектр послуг, які будуть надаватися 73 168 особам протягом 3 років.

Щоб дізнатися більше про “Єдину пропозицію”, завантажте Інформаційний бюлетень.

Повний звіт, а також історії людей, які отримали підтримку, як і  способи підтримати діяльність JRS Europe знайдеть на сайті: Єзуїтська Служба Біженціям, «Єдина пропозиція».

Джерело: jesuits.global

Запрошуємо переглянути відео, створене Єзуїтською Службою Біженців у Польщі, про до помогу, надану українцям від часу повномасштабного російського вторгнення.