Z.A.

Вийшла нова книга о. Андрія Зелінського ТІ «На ріках вавилонських… Кілька думок про повернення». Це роздуми про самотність і про любов, про війну та справжню перемогу, про вигнання та про шлях повернення. Ця книжка – спроба духовної рефлексії не лише над нашим сьогоденням, але й над тим, що лежить в його основі.

Автор ставить дуже важливі питання: Чи припиняється війна, коли стихає зброя? Чи можна повернутися з війни? «Кожна війна, якоюсь мірою, із чиєїсь самотності, – каже о. Андрій Зелінський. – Кожна війна помножує самотності, дірявлячи тіло людства незавершеними історіями людської любові. Самотність – це земля нашого вигнання, стан нашої неволі. Бути пророком повернення, на мою думку, – місія кожного християнина в пустелях сучасної цивілізації».

Священик говорить, що світ людини потребує зцілення від самотності, особливо ж його потребує сьогоднішнє зранене війною українське суспільство: «Тільки логіка «зустрічі» може заповнити продірявлене самотністю суспільство –  зустрічі з собою справжнім, справді любленими і здатним любити; з ближнім у іншому і з братом у ближньому; зустрічі з Богом несподіваним, гарантією можливості безумовної та безмежної любові в мінливому світі людей, але любові завжди більшої, несподіваної в своїй соціальній та історичній конкретності».

Варто додати, що назва книжки «На ріках вавилонських» – є дуже символічною, бо це перша стрічка одного з найвідоміших псалмів, 137-го, який є піснею єврейських вигнанців, котрі перебувають у вавилонському полоні.

Нагадаємо, що першою книжкою Андрія Зелінського стали «Соняхи. Духовність на час війни». Ця книга історій, вдячності і пам’яті є своєрідною посвятою тим воїнам, з якими капелан пліч-о-пліч стояв і стоїть на передовій у зоні АТО.

Перша презентація книги «На ріках вавилонських…» відбудеться під час цьогорічного Форуму видавців.

Вийшла книжка у видавництві «Свічадо», де її вже можна придбати. А з 10 серпня книга буде доступна в інших українських книгарнях, зокрема у мережі книгарень «Є».

о. Андрій Зелінський ТІ – священик  Української  Греко-Католицької Церкви, член чернечого згромадження «Товариство Ісуса» (Орден Єзуїтів),  військовий  капелан, член  Ініціативної групи Української Академії  Лідерства.

Філософську  освіту  здобував у  Коледжі  Святого  Василія, Стамфорд,  США,  богословську – в Папському Григоріанському університеті в Римі, Італія, політологічну – в  Національному університеті  «Києво-Могилянська  Академія». Основні  сфери  наукових  інтересів  та  напрямки пасторальної діяльності: християнська духовність у контексті сучасної культури, ідеологія національної безпеки та забезпечення духовних потреб військовослужбовців.

Викладач  Київської  Трьохсвятительської  духовної  семінарії УГКЦ та автор книги «Соняхи». З червня 2014 року бере активну участь у наданні духовної підтримки українським військовим у зоні АТО, здійснюючи своє служіння у підрозділах ЗСУ під Слов’янськом, Краматорськом, Старогнатівкою та у Пісках, Дебальцевому, Широкіному Донецької області.

БУКТРЕЙЛЕР – https://youtu.be/M2ySwIo9-sc

Джерело: Світлана Бабинська

на ріках вавилона