kolrip

26 листопада 2016 р.Б., на 88 році життя відійшов до Господа отець Петер Ханс Кольвенбах, 29-тий Генеральний Настоятель Товариства Ісуса (1983-2008). 

Народився в місцевості Дрютен недалеко від міста Неймеген у Нідерландах. До новіціату єзуїтів вступив у 1948 році. Вивчав філософію і лінгвістику в Неймегені, потім був посланий до Лівану, де отримав докторський ступінь з теології в єзуїтському університеті Святого Йосифа у Бейруті. У 1961 році був рукоположений у священики у вірменському обряді, тому що мав вірменські коріння.

Наступні два десятиліття займався викладацькою діяльністю в Гаазі, Парижі та Бейруті, викладав лінгвістику і вірменську мову. Став професором лінгвістики в університеті Св. Йосифа. У 1981 році призначений ректором Папського східного інституту.

У 1981 генерал ордена Педро Аррупе подав у відставку з причини важкого інсульту. Папа Іван Павло II призначив священика Паоло Децца тимчасово виконуючим обов’язки глави єзуїтів. У 1983 була скликана Генеральна Конгрегація Товариства Ісуса, на якій була прийнята відставка Педро Аррупе, а новим Генералом обрано Петера Ханса Кольвенбаха.

Будучи Генеральним настоятелем, він багато подорожував. За 25 років він відвідав єзуїтів у 112 країнах світу. Його власний досвід життя на Близькому Сході зробив його особливо чутливим до зусиль щодо примирення між євреями, мусульманами і християнами.

2 лютого 2006 року Петер Ханс Кольвенбах повідомив своїх співбратів, що за згодою папи Бенедикта XVI подасть у відставку в 2008 році, коли йому виповниться 80 років. Він виконав цей намір, таким чином він і його попередник – єдині генерали, які не перебували на своїй посаді до смерті.

35 Генеральна Конгрегація Товариства в січні 2008 року прийняла відставку Петера Ханса Кольвенбаха і вибрала його наступником Адольфо Ніколаса.

RIP

Вічне спочивання дай йому, Господи.
А світло віковічне нехай йому світить.

peterhanskolvenbach