Петер Ханс Кольвенбах (Peter Hans Kolvenbach; 30.11.1928) – двадцять дев’ятий Генеральний настоятель Ордена і одинадцятий після його відновлення в 1814.

Народився в місцевості Дрютен недалеко від міста Неймеген у Нідерландах. До новіціату єзуїтів вступив у 1948 році. Вивчав філософію і лінгвістику в Неймегені, потім був посланий до Лівану, де отримав докторський ступінь з теології в єзуїтському університеті Святого Йосифа у Бейруті. У 1961 році був рукоположений у священики у вірменському обряді, тому що мав вірменські коріння.

Наступні два десятиліття займався викладацькою діяльністю в Гаазі, Парижі та Бейруті, викладав лінгвістику і вірменську мову. Став професором лінгвістики в університеті Св. Йосифа. У 1981 році призначений ректором Папського східного інституту.

У 1981 генерал ордена Педро Аррупе подав у відставку з причини важкого інсульту. Папа Іван Павло II призначив священика Паоло Децца тимчасово виконуючим обов’язки глави єзуїтів. У 1983 була скликана Генеральна Конгрегація Товариства Ісуса, на якій була прийнята відставка Педро Аррупе, а новим Генералом обрано Петера Ханса Кольвенбаха.

Будучи Генеральним настоятелем, він багато подорожував. За 25 років він відвідав єзуїтів у 112 країнах світу. Його власний досвід життя на Близькому Сході зробив його особливо чутливим до зусиль щодо примирення між євреями, мусульманами і християнами.

2 лютого 2006 року Петер Ханс  Кольвенбах повідомив своїх співбратів, що за згодою папи Бенедикта XVI подасть у відставку в 2008 році, коли йому виповниться 80 років. Він виконав цей намір, таким чином він і його попередник – єдині генерали, які не перебували на своїй посаді до смерті.

35 Генеральна Конгрегація Товариства в січні 2008 року прийняла відставку Петера Ханса Кольвенбаха і вибрала його наступником Адольфо Ніколаса.