У неділю, 31 грудня 2017 року, владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії, рукоположив у диякони ченця-єзуїта, піддиякона Андрія Глабше (Andrij Hlabse).

Дияконська хіротонія відбувалася у церкві св. Антонія Великого на Есквіліні (Sant’Antonio Abate all’Esquilino) в Римі. Божественну Літургію, під час якої і відбулося рукоположення, архиєреєві співслужили настоятелі єзуїтських колегій Риму та провінційні настоятелі Товариства Ісусового з Італії та Сполучених Штатів Америки. У молитві взяли участь численні співбрати у монашестві та друзі диякона Андрія.

У своїй проповіді під час Божественної Літургії владика Діонісій зазначив, що впродовж історії спасіння Бог завжди кликав різних людей по імені, даючи кожному окрему місію: «Господь кличе Авраама, Мойсея, Давида, Єремію, Ісаю, Йосифа, Марію – кожного по імені. А відповіддю кожної віруючої особи, як бачимо, є: “Ось я. Говори, Господи, твій раб Тебе слухає”. І Бог дає кожному власну місію, наприклад: “Іди ж, оце пошлю тебе до фараона, щоб вивів ти народ мій, синів Ізраїля, з Єгипту”; теж Ісус кликав по імені своїх апостолів, даючи їм місію: “Ідіть же по всьому світу та проповідуйте Євангелію всякому творінню”. Спільним для усіх цих людей і їхніх місій є запевнення Бога, що Він не покине своє створіння: “Не бійтеся, я з вами по всі дні аж до кінця віку”».

Відтак архиєрей наголосив, що Господь також покликав по імені свого слугу Андрія і покликаний відповів Богу, що слухає Його і приймає це дияконське служіння: «Як і до пророка Єремії, так сьогодні і до тебе, дорогий Андрію, Господь каже: “Перш ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив я тебе; пророком для народів я тебе призначив. До всіх, до кого я пошлю тебе, ти підеш, і все, що накажу тобі, ти говоритимеш. Не страхайсь перед ними, бо я з тобою, щоб тебе врятувати”».

Після Божественної Літургії владика Діонісій привітав новопоставленого диякона та побажав йому благодаті Духа Святого, відваги і сили у звершуванні дияконського служіння.

Новопоставлений диякон народився в українській родині в штаті Огайо, США, у 2007 році вступив до  Товариства Ісуса, після закінчення новіціату, вивчав філософію, згодом працював у школі. На даний момент навчається в папському Григоріанському університеті.

Повідомив ієрей Тарас Остафіїв

За матеріалами: Джерело